Szkolenia teoretyczne
Szkolenie teoretyczne z latania dronem odbywa się w komfortowej atmosferze tworzonej dzięki przestronnej, klimatyzowanej sali wykładowej, wyposażonej we wszystko co niezbędne dla zdobywania przez Państwa wiedzy. Akademia, oprócz sprzętu niezbędnego do prowadzenia wykładów takiego jak rzutnik multimedialny, tablice dydaktyczne etc., dysponuje szeroką gamą materiałów szkoleniowych pozostawionych do dyspozycji Państwa podczas szkolenia.
O najwyższą jakość przekazywanej wiedzy zadbają wysokiej klasy specjaliści – praktycy z dziedzin takich jak m.in. prawo lotnicze, meteorologia, nawigacja, struktura i podział przestrzeni powietrznej czy medycyna lotnicza. Nasza akademia oddaje do Państwa użytku, opracowane w przystępny sposób materiały szkoleniowe, zgodne z oficjalnym programem szkoleniowym opublikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, które pomogą w ugruntowaniu informacji zdobytych podczas wykładów, również po zakończeniu kursu. Wiedza zdobyta w Akademii UASA pozwoli Państwu na przystąpienie do egzaminu państwowego przed Komisją Egzaminacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego w naszym ośrodku szkoleniowym tuż po zakończeniu kursu, a tym samym zdobycie licencji na latanie dronem.
W zakres szkolenia teoretycznego VLOS wchodzą następujące zagadnienia:
1) mechanika lotu dronem
2) elektronika, systemy sterowania i transmisji
3) zasady wykonywania lotów dronem
4) bezpieczeństwo i sytuacje niebezpieczne
5) człowiek jako pilot i operator UAV - możliwości i ograniczenia
6) medycyna lotnicza
7) prawo lotnicze
8) struktura i podział polskiej przestrzeni powietrznej
9) służby ruchu lotniczego i zarządzanie przestrzenią powietrzną
10) praktyczne przygotowanie do lotów Bezzałogowym Statkiem Powietrznym
11) bezpieczeństwo wykonywania lotów i odpowiedzialność operatora
Szkolenia praktyczne z latania dronem
Szkolenie praktyczne rozpoczyna się na sali wykładowej, gdzie korzystając z nowych komputerów wysokiej klasy oraz kilku najlepszych na rynku symulatorów zostaną Państwo zapoznani z podstawowymi zasadami pilotowania dronów (Bezzałogowych Statków Powietrznych). Następnie udadzą się Państwo na nasz plac szkoleniowy, który znajduje się w środku lasu, a jednocześnie 100 metrów od sali wykładowej.
Takie położenie przede wszystkim wpływa na psychikę ucznia, który nie jest obciążony obawą przed stworzeniem zagrożenia dla osób trzecich czy też bliskością ruchu ulicznego. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszych godzin szkoleniowych, gdyż pozwala w pełni skupić się na osiąganiu zamierzeń szkolenia, czyli pełnej kontroli nad dronem (Bezzałogowym Statkiem Powietrznym). Plac manewrowy jest bardzo przestronny i spełnia aż nadto wymogi określone przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczące szkolenia tego rodzaju. Nasi instruktorzy nauczą Państwa zasad sterowania i pełnej kontroli nad dronem, figur egzaminacyjnych, a w razie potrzeby dobiorą dla Państwa opracowane przez nas ćwiczenia, by pomóc rozwiązać trudności związane z poszczególnymi elementami sterowania.
Drony którymi będą mieli Państwo przyjemność latać, to jedne z najnowszych modeli dostępnych na rynku. Te same drony będą do Państwa dyspozycji również podczas egzaminu państwowego w Ośrodku UASA w Cząstkowie, niedaleko Gdańska, Gdyni i Sopotu.