UAVO - Licencja na drona - VLOS. Szkolenie do lotów w zasięgu wzroku - 5 dni

Potrzebujesz licencji na drona? Ukończenie szkolenia VLOS (ang. Visual Line of Sight) organizowanego przez UASA w Cząstkowie, niedaleko Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz zdanie egzaminu państwowego uprawnia do wykonywania lotów dronem w zasięgu wzroku operatora lub obserwatora w celach zarobkowych. Obejmuje ono cykl wykładów i treningów praktycznych latania dronem, po odbyciu których będą Państwo nie tylko gotowi przystąpić do egzaminu państwowego na to uprawnienie, ale i do prowadzenia własnej działalności lotniczej. Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu, uczestnik otrzymuje Świadectwo Kwalifikacji Operatora Drona - potocznie nazywanego licencją na drona.


Oferta

Szkolenia teoretyczne

Szkolenie teoretyczne z latania dronem odbywa się w komfortowej atmosferze tworzonej dzięki przestronnej, klimatyzowanej sali wykładowej, wyposażonej we wszystko co niezbędne dla zdobywania przez Państwa wiedzy. Akademia, oprócz sprzętu niezbędnego do prowadzenia wykładów takiego jak rzutnik multimedialny, tablice dydaktyczne etc., dysponuje szeroką gamą materiałów szkoleniowych pozostawionych do dyspozycji Państwa podczas szkolenia. 

O najwyższą jakość przekazywanej wiedzy zadbają wysokiej  klasy specjaliści – praktycy z dziedzin takich jak m.in. prawo lotnicze, meteorologia, nawigacja, struktura i podział przestrzeni powietrznej czy medycyna lotnicza. Nasza akademia oddaje do Państwa użytku, opracowane w przystępny sposób materiały szkoleniowe, zgodne z oficjalnym programem szkoleniowym opublikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, które pomogą w ugruntowaniu informacji zdobytych podczas wykładów, również po zakończeniu kursu. Wiedza zdobyta w Akademii UASA pozwoli Państwu na przystąpienie do egzaminu państwowego przed Komisją Egzaminacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego w naszym ośrodku szkoleniowym tuż po zakończeniu kursu, a tym samym zdobycie licencji na latanie dronem.

Licencja na drona GDAŃSK, Gdynia, SOPOT

W zakres szkolenia teoretycznego VLOS wchodzą następujące zagadnienia:

1) mechanika lotu dronem
2) elektronika, systemy sterowania i transmisji
3) zasady wykonywania lotów dronem
4) bezpieczeństwo i sytuacje niebezpieczne 
5) człowiek jako pilot i operator UAV - możliwości i ograniczenia
6) medycyna lotnicza
7) prawo lotnicze
8) struktura i podział polskiej przestrzeni powietrznej
9) służby ruchu lotniczego i zarządzanie przestrzenią powietrzną
10) praktyczne przygotowanie do lotów Bezzałogowym Statkiem Powietrznym
11) bezpieczeństwo wykonywania lotów i odpowiedzialność operatora 

Szkolenia praktyczne z latania dronem

Szkolenie praktyczne rozpoczyna się na sali wykładowej, gdzie korzystając z nowych komputerów wysokiej klasy oraz kilku najlepszych na rynku symulatorów zostaną Państwo zapoznani z podstawowymi zasadami pilotowania dronów (Bezzałogowych Statków Powietrznych). Następnie udadzą się Państwo na nasz plac szkoleniowy, który znajduje się w środku lasu, a jednocześnie 100 metrów od sali wykładowej. 

Takie położenie przede wszystkim wpływa na psychikę ucznia, który nie jest obciążony obawą przed stworzeniem zagrożenia dla osób trzecich czy też bliskością ruchu ulicznego. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszych godzin szkoleniowych, gdyż pozwala w pełni skupić się na osiąganiu zamierzeń szkolenia, czyli pełnej kontroli nad dronem (Bezzałogowym Statkiem Powietrznym). Plac manewrowy jest bardzo przestronny i spełnia aż nadto wymogi określone przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczące szkolenia tego rodzaju. Nasi instruktorzy nauczą Państwa zasad sterowania i pełnej kontroli nad dronem, figur egzaminacyjnych, a w razie potrzeby dobiorą dla Państwa opracowane przez nas ćwiczenia, by pomóc rozwiązać trudności związane z poszczególnymi elementami sterowania. 

Drony którymi będą mieli Państwo przyjemność latać, to jedne z najnowszych modeli dostępnych na rynku. Te same drony będą do Państwa dyspozycji również podczas egzaminu państwowego w Ośrodku UASA w Cząstkowie, niedaleko Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Licencja na drona GDAŃSK, Gdynia, SOPOT


Prosimy o kontakt z biurem w celu uzyskania informacji na temat aktualnie obowiązującej oferty!
Dane kontaktowe

UASA Sp. z o.o.
  ul. Krzywoustego 6,
      83-000 Pruszcz Gdański


tel.:   733-525-100
 mail: biuro@uasa.eu


Formularz